Bachove kvetové esencie a často kladené otázky

Na akom princípe fungujú kvetové esencie?

Je to vlastne systém liečby založený na energetickom pôsobení divorastúcich rastlín, ktorý zachováva ich liečivú energiu. Na rozdiel napríklad od tradičného bylinkárstva však kvetové esencie nepracujú s účinnou látkou rastlín, ale s ich energiou a životnou silou. Sú preto úplne bezpečné a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Koniec koncov, sú zložené len z danej rastliny a konzervované alkoholom alebo glycerínom s prídavkom pramenitej alebo alkalickej vody.

Čo chcete vedieť o Bachových kvetových esenciách ? A nie je to len placebo?

Mnoho ľudí sa stále domnieva, že Bachove kvapky sú vlastne len voda, ktorá funguje na princípe placeba. To by však teoreticky bolo možné len v prípade liečby dospelých. Esencie však pomáhajú aj deťom alebo zvieratám, u ktorých je vedomé ovplyvňovanie alebo placebo efekt absolútne vylúčený. Bachove kvapky navyše fungujú aj u ľudí, ktorí nie sú presvedčení o ich účinnosti. Ich terapeutický účinok je jednoducho nepopierateľný.

Aké esencie si vybrať?

Je celkom bežné, že človek má pocit, že potrebuje takmer každú esenciu, a nie je si istý, ktorú si vybrať. Nájdite si preto čas pre seba a úprimne sa zamyslite nad svojimi pocitmi, nad tým, čo vás trápi a čo by ste chceli zmeniť. Tiež si zoraďte priority svojich problémov od najdôležitejších po menej dôležité. Je dôležité vyberať si esencie nie podľa diagnózy, ale podľa svojich aktuálnych pocitov.

Ako dlho trvá, kým kvetové esencie začnú účinkovať?

To je veľmi ťažké povedať, pretože to závisí najmä od toho, aký závažný je zdravotný problém, ktorý riešite. Podstatná je aj osobnosť liečeného, pretože napríklad deti a zvieratá zvyčajne reagujú rýchlejšie ako dospelí. Čas, za ktorý sa účinok esencií prejaví, je preto veľmi individuálny, ale vo všeobecnosti možno povedať, že zlepšenie by sa malo prejaviť za tri až šesť týždňov. Samozrejme je však dôležité užívať esencie podľa návodu, t. j. minimálne 4x4 kvapky.

Čo deti a tehotné ženy? Môžu tiež používať Bachove kvetové esencie?

Nemusíte sa vôbec obávať. Kvetinové esencie sú úplne bezpečné aj pre malé deti pre tehotné a dojčiace ženy. Odporúčané použitie pre deti je od 3 rokov. Nemusíte sa obávať žiadnych vedľajších účinkov, môžu sa kombinovať s inou liečbou, nehrozí žiadne riziko predávkovania ani závislosti.

Kvetinové esencie však obsahujú aj alkohol a deti by ich rozhodne nemali...

Je pravda, že niektoré kvetové esencie obsahujú alkohol, ale pri užívaní štyroch kvapiek štyrikrát denne (čo je zvyčajná dávka pre deti) ide o nepatrné množstvo, ktoré je pre deti úplne bezpečné. Ponúkame však aj esencie bez alkoholu, ktoré sú určené špeciálne pre deti. Vyrábame priamo Krízové kvapky pre deti v 4 rôznych príchutiach / citrón, malina, jahoda, pomaranč /, ktoré sú konzervované glycerínom a neobsahujú alkohol.

Z akej vody sa zmesi miešajú?

Voda je veľmi dôležitou zložkou Bachových kvetových esencií a ak majú byť zmesi dostatočne kvalitné, nie je samozrejme možné používať bežnú vodu z vodovodu, ktorá obsahuje napríklad chlór alebo stopy hormónov. Preto na výrobu zmesí používame alkalickú vodu alebo zásaditú vodu, ktorá má Ph medzi 7 a 14.

Alkalická voda je svojím zložením blízka vnútorným tekutinám nášho tela: lymfe, krvi, intersticiálnym tekutinám. To znamená, že takúto vodu dokážeme prirodzene lepšie absorbovať. Alkalická voda preukázateľne zlepšuje zdravotný stav organizmu: revitalizuje ho, posilňuje, regeneruje bunky, spomaľuje proces starnutia, hojí rany, ekzémy, reguluje hladinu vápnika v krvi, má antioxidačné a detoxikačné účinky.

Aká je trvanlivosť esencií?

Na fľaštičkách je uvedený dátum spotreby esencií, ktorý je zvyčajne osem týždňov. Bachove kvetové esencie sa vyrábajú v deň expedície, takže sú absolútne čerstvé. Do rúk sa vám preto dostanú čerstvo namiešané kvapky. Nehygienické zaobchádzanie môže výrazne skrátiť trvanlivosť kvapiek.

A ako je to s trvanlivosťou zmesí vyrobených z esencií?

Trvanlivosť zmesí je zvyčajne osem týždňov. Musíte si však uvedomiť, že trvanlivosť je výrazne ovplyvnená tým, ako so zmesou zaobchádzate. Napríklad nesprávne skladovanie (na priamom slnečnom svetle alebo v teple) skracuje trvanlivosť. Preto esencie skladujte v chladničke. Škodí aj znečistenie kvapkadla, ku ktorému môže dôjsť napríklad jeho ponechaním mimo fľaštičky alebo dotykom so sliznicou. Preto by sa zmes mala pred každým použitím vizuálne skontrolovať. Pri správnom skladovaní a manipulácii sa môže dátum exspirácie predĺžiť až na 6 mesiacov.