Bojujete s duševnou nepohodou? Odpoveďou sú Bachove kvapky.

Horúčka, nervozita, nepokoj alebo možno pocit bezmocnosti. Všetci s nimi z času na čas bojujeme, ale len málokto ich dokáže skrotiť sám. Účinné riešenie je jednoduché. Pomôcť vám môžu kombinované Bachove kvetové esencie.

  • Čaká vás dôležitá skúška?
  • Chystáte sa uchádzať o prácu a čaká vás pohovor?
  • Bojíte sa rozhodnutia, ktoré budete musieť urobiť?
  • Alebo prežívate mimoriadne stresujúce obdobie, keď máte pocit, že sa na vás všetko "valí" a vy nevidíte žiadne východisko? To všetko sú situácie, ktoré nám prinášajú
  • nielen psychickú nepohodu a napätie, ale môžu vyústiť aj do psychosomatických problémov.

Trpíte duševnou nepohodou a cítite sa nepríjemne ? Odpoveďou môžu byť Bachove kvapky.

Preto väčšina ľudí logicky hľadá, čo by im pomohlo zvládnuť takéto krízy. V rýchlom tempe moderného života však často zanedbávajú tradičné metódy, ktoré poznali naši predkovia. Pritom ide o prirodzené a šetrné prostriedky, ktoré sú už stáročia osvedčené. Napríklad takzvaná Bachova terapia a aromaterapia sú založené na jednoduchej myšlienke - a síce, že ak sme v psychickej pohode, je zdravé aj naše telo. A naopak; ak sa boríme s nejakými psychickými problémami, môžeme očakávať, že sa to prejaví aj v oblastiach nášho tela.

Bachovky alebo Bachove kvapky, tak sa niekedy nazývajú Bachove kvapky.

Tvorí ich tridsaťosem základných kvetinových esencií. Tieto jednodruhové esencie pochádzajú z divokých kvetov, kríkov a stromov. Výroba pravých Bachových kvapiek však nie je vôbec jednoduchá, pretože sa musí dodržiavať presný a prísny postup, aby mali správny účinok. To napríklad znamená, že kvetové esencie sa pripravujú zásadne len z úplne otvorených kvetov, ktoré sa zbierajú bez dotyku ľudskej ruky a ktorých životná energia sa prenáša do pramenitej vody.
 

bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-neklid bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-nervozita bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-trema

Potom majú tzv. krízové esencie osobitné postavenie. Keďže sú určené na použitie vo vypätých situáciách, nazývajú sa aj krízové kvapky alebo krízové kvapky. Bolo identifikovaných päťdesiat bežných životných kríz, ktorými ľudia prechádzajú, a z nich boli odvodené špeciálne kombinácie kvetových esencií, ktoré pomáhajú zvládnuť krízu a obnoviť psychickú rovnováhu. Každá z tridsiatich ôsmich kvetinových esencií má potenciál ovplyvniť a podporiť iný aspekt psychického potenciálu človeka, čo vedie k účinnej krízovej terapii.

Krízové esencie možno použiť pred stresom (napríklad keď sa obávate situácie, ktorá ešte len nastane) aj po ňom (napríklad v prípade, že sa dozviete zlé správy). V oboch prípadoch vytvára terapeutické spojenie medzi materiálnou a duchovnou stránkou osobnosti. Keď je totiž myseľ šťastná, telo ju nasleduje.