Stres je zabijak, ktorý vám kradne pohodu a zdravie

Stres je zabijak, ktorý vám kradne pohodu a zdravie Pravdepodobne ste v ňom tak často, že vám to pripadá takmer normálne. Dlhotrvajúci stres však môže spôsobiť spúšť nielen na vašej duševnej pohode, ale aj nenapraviteľne poškodiť vaše zdravie. Viete, ako ho zvládnuť a čo vám pomôže?
Situácie, keď vám zomrie partner alebo dieťa. Rozvod. Ale možno aj odchod do dôchodku, svadba alebo dokonca Vianoce. To všetko sú situácie, ktoré podľa psychológov vedú k značnému stresu. Zoznam je, samozrejme, oveľa dlhší, ale je dôležité si uvedomiť, že hoci väčšina ľudí má stres spojený s negatívnymi udalosťami, stresujú nás aj udalosti, ktoré môžeme vnímať ako pozitívne a tešiť sa na ne.

Trpíte stresom a ničíte si zdravie Stavte na Bachove esencie!

Hoci sa stres stal v dvadsiatom prvom storočí takmer bežnou súčasťou nášho života a považujeme ho za normálny, buďte si istí, že naše telo ho tak rozhodne nevníma. Stres má vyvolávať reakciu "bojuj alebo uteč", ktorá nám v extrémnych situáciách zachráni život, ale naše telo nie je stavané na to, aby bolo v permanentnom strese, a teda v neustálom napätí.

bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-antistres

Vypadávanie vlasov a výpadky pamäte

Pri strese prudko stúpa hladina hormónu kortizolu, ktorý ovplyvňuje mnohé oblasti a zásadne ovplyvňuje naše fungovanie. Vedeli ste napríklad, že dlhodobo zvýšená hladina kortizolu zvyšuje chuť do jedla, takže ak ste v strese, vaše snahy udržať si štíhlu postavu alebo dokonca schudnúť sú odsúdené na neúspech? Stres tiež výrazne zvyšuje riziko, že budete trpieť srdcovými chorobami, a môže byť na vine napríklad aj dlhodobej nespavosti alebo bolestí hlavy. Medzi menej známe príznaky vystavenia stresu patrí vypadávanie vlasov, problémy s pamäťou, kožné problémy (okrem toho, že ich spôsobuje, môže výrazne zhoršovať už prebiehajúce problémy, napríklad psoriázu) alebo predčasné starnutie.

  • Stres má tiež veľký vplyv na našu črevnú flóru. Nie je predsa náhoda, že keď sme v strese, hovoríme o "stiahnutom žalúdku" alebo o tom, že sa nám žalúdok "zovrel". Črevný mikrobióm obsahuje obrovské množstvo "dobrých" baktérií a iných mikroorganizmov, ktoré sú pre naše zdravie absolútne kľúčové. Stres však mení fungovanie čriev, čo následne ovplyvňuje mikrobióm.
  • Ak si myslíte, že v podstate jedinou nepríjemnosťou spôsobenou narušenou rovnováhou mikrobiómu sú tráviace problémy, veľmi sa mýlite. Vedci napríklad dokázali, že narušený mikrobióm súvisí so zmenami nálady a môže spôsobiť napríklad depresiu. Keď sa črevá v dôsledku stresu stanú priepustnejšími pre toxíny, zvýši sa zápal a zápal sa potom môže objaviť prakticky kdekoľvek v tele.

Vsaďte na Bachove antistresové esencie

Pomôcť si od stresu nie je v dnešnej hektickej dobe jednoduché, a preto sa oplatí podporiť svoje telo. Jedným z takýchto prostriedkov sú Bachove kvapky proti stresu, ktoré obnovujú duševnú rovnováhu, a tak priaznivo pôsobia na celý organizmus. Bylinné kvapky proti stresu sú vhodné pre všetky vekové kategórie a sú ideálnym spôsobom, ako zbaviť telo stresu. Bachove antistresové kvapky proti kríze vám pomôžu nielen zvládnuť a vyrovnať sa s pocitmi stresu, ale aj pôsobiť proti jeho účinkom a obnoviť toľko potrebnú rovnováhu organizmu. Hyperaktivita, napätie, nervozita, úzkosť, obavy - to všetko sú typické prejavy stresu, s ktorými si Bachove kvapky dokážu poradiť jemným a prirodzeným spôsobom. Vráťte do svojho života pokoj a harmóniu!