Hyperaktívne dieťa s ADHD

Sedí chvíľu v kľude, neustále niekoho provokuje, nedokáže udržať vašu pozornosť a niekedy máte pocit, že vás privádza do šialenstva? Zvládnuť hyperaktívne dieťa nie je jednoduché, ale situácia nie je beznádejná.

  • "Nerada to hovorím, ale môj syn ma niekedy privádza do šialenstva," hovorí Tanya, matka osemročného Martina. "Už ako bábätko mal veľmi nepravidelný rytmus, často plakal, bol nepokojný a neustále sa dožadoval mojej prítomnosti. Myslela som si, že sa to časom upokojí a že z toho vyrastie, ale problémy sa len hromadili." V materskej škole sa Martínek ťažko adaptoval na prostredie a Táňa neustále počúvala sťažnosti učiteliek, že je zlý, nevládny, narúša program a provokuje ostatné deti.

Hyperaktívne dieťa je nápor na nervy rodičov a učiteľov a čo s tým teraz robiť ?

"Hovorilo sa dokonca o možnom vylúčení, pretože je údajne nezvládnuteľný. V tom čase sme s Martinom navštívili aj psychologičku, ale tá nám povedala, že na stanovenie diagnózy je ešte priskoro," hovorí Táňa a dodáva, že stále dúfa, že problém môže byť v kolektíve škôlky a že s prechodom do školy sa situácia stabilizuje. Žiaľ, nestalo sa tak. Naopak, ukázalo sa, že Martin neudržal pozornosť, mal problémy so sústredením, konal rýchlejšie, ako si myslel, a mal problémy zaradiť sa. "Tentoraz psychológ potvrdil diagnózu, ktorú sme aj tak všetci už dlho tušili - že máme hyperaktívne dieťa. Paradoxne sa mi uľavilo, pretože som to vnímala ako potvrdenie toho, že chyba nie je na mojej strane ani v zlej výchove, ale že ide o skutočnú poruchu, ktorá má svoje meno."

krizove-kapky-esence-pro-děti-citronkrizove-kapky-esence-pro-děti-jahoda 


Diagnóza po 4. roku.

  • Podľa odborníkov trpí hyperaktivitou alebo ADHD päť až osem percent detí a až u šesťdesiatich percent z nich táto porucha pretrváva až do dospelosti. Hoci sa s diagnostikou zvyčajne čaká, kým dieťa nedosiahne vek (hovorí sa, že diagnóza nie je možná pred štvrtým rokom života), príznaky hyperaktivity u detí sú také výrazné, že väčšina ľudí v ich okolí už dávno tuší, že niečo nie je v poriadku.

  •  Hyperaktívne deti nie sú schopné regulovať svoje správanie, a preto sa správajú veľmi impulzívne. Z toho vyplývajú problémy, ktoré majú pri zaradení sa medzi svojich rovesníkov. Často provokujú, aby získali pozornosť, nedokážu sa sústrediť a vydržať dlhšie sústredené na úlohu. Sú zlostné, výbušné a časté sú u nich drobné úrazy, pretože neustále padajú, zakopávajú a "potĺkajú sa".

Vyskúšajte bylinnú pomoc - Bachove esencie pre deti s ADHD

Zvládnuť hyperaktívne dieťa nie je jednoduché a môžete zabudnúť na to, že vám lekár vopred predpísal nejaké lieky na vyriešenie vášho problému. AHDH nie je choroba, ale porucha, takže sa nedá vyliečiť a zmierniť sa dajú len jej príznaky. Nevyhnutné sú systémové opatrenia, ako napríklad pevné pravidlá a predpisy, na ktorých dôslednom dodržiavaní budete trvať - aj keď je to často nápor na nervy všetkých zúčastnených.

Bachove krízové kvapky esencie pre deti sú tiež výborným pomocníkom pri zvládaní hyperaktivity. Sú namiešané z piatich bylín, ktoré upokojujú myseľ, takže sú vynikajúce pre deti, ktoré majú problémy so sústredením a pozornosťou. Bachove esencie pre deti s ADHD pomáhajú zvládať nervové napätie, úzkosť a hnev a vďaka svojmu prírodnému zloženiu sú úplne bezpečné aj pre najmenšie deti. Navyše neobsahujú cukor, ktorý sa všeobecne považuje za látku zintenzívňujúcu príznaky hyperaktivity.

 krizove-kapky-esence-pro-děti-malinakrizove-kapky-esence-pro-děti-pomranč